Відтворювальні джерела енергії в АПК

Відтворювальні джерела енергії в АПК

В рамках міжнародного форуму «Інтер Агро» відбулася зустріч під лозунгом «Енергозалежність — забезпечення економії безпеки агрокомпаній», яку було організовано асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та агентством «AgriEvent». Головною метою заходу стало обговорення питань енергонезалежності та енергоефективності аграрних компаній, так само як і можливості та перспективи використання альтернативних видів енергії у сільському господарстві. На зустрічі було присутньо більше 70 представників  сільськогосподарських компаній та агрохолдингів, ресурсних компаній, виробників обладнання для альтернативних джерел енергії.

Під час обговорення було акцентовано увагу на важливих на сьогоденних проблем в сільському господарстві, серед яких потрібно виділити актуальний стан використання енергоресурсів в АПК, використання альтернативних видів палива в тваринництві, практика використання висушування зерна за допомогою соломи підприємствами, досвід використання твердого палива на аграрних господарствах, шляхи по підвищенню енергонезалежності за допомогою альтернативних джерел.

Генеральних директор УКАБ Володимир Лапа висловив точку зору, щодо важливості енергоефективності та енергонезалежності для України в сучасних умовах. За його словами, аграрні підприємства мають унікальні можливості, оскільки вони можуть виступати одночасно і споживачем і джерелом поновлюваних енергоресурсів. Часто подібні процеси вже існують на корпоративному рівні і досвід їх запровадження та використання може дати потужний поштовх аграрним компаніям, констатує фахівець.

Доповідачі, маючи діловий досвід використання альтернативних джерел енергії у власних господарствах, ділилися ним з учасниками конференції. Керівник ФГ «Журавель» Олександр Журавель розповідає, що впровадження сушильного комплексу, що працює на соломі, трісках або палеттах в якості палива, дозволяє досягти значних переваг, що підтверджується розрахунками.

«Реалізація проекту запуску власного сушильного комплексу на підприємстві має багато переваг. По-перше, вартість сушіння зерна на власній сушарці набагато дешевше, ніж на елеваторі. По-друге, сухе зерно можна зберігати на власних потужностях і реалізувати пізніше, вигравши таким чином на ціні. До того ж, запуск такого проекту відіграє важливу соціальну роль, адже допоможе створити нові робочі місця. І нарешті, невеликий сушильний комплекс вимагає і невеликих інвестицій, а отже, навіть малі господарства в силах його реалізувати», — зазначає Олександр Журавель.

Строительные технологии Экология строительства

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован.