Засідання Комітету з питань розвитку проектів низькобюджетного житла
В Будівельній палаті України відбулося засідання Комітету з питань розвитку проектів низькобюджетного житла для переселенців та учасників АТО. У засіданні, також, приймав участь директор ТОВ «Інститут Проектування», розробник ТААСС Брунько Володимир Михайлович.
27 січня в Будівельній палаті України відбулося засідання Комітету з питань розвитку проектів низько бюджетного житла для переселенців та учасників АТО. У заході взяли участь керівники українських будівельних і проектних компаній, членів Палати.
Про проблеми вимушених переселенців, пов’язаних з відсутністю житла на новому місці перебування поінформував голова Комітету Станіслав Михайлович Мартинюк.
— Переселенці, як правило на колишньому місці проживання мали власний будинок або квартиру. При переїзді основна проблема для них — це відсутність житла, — зазначив Станіслав Михайлович.
Треба відзначити, що всі учасники засідання відзначили актуальність проблеми, винесеної на обговорення Комітету.
Член президії Будівельної палати України, директор ТОВ «Укрсервекс» Анатоль Маркович Кармінський переконаний, що основне завдання сьогодні — це почати будувати житло для переселенців. При цьому він відзначив необхідність визначитися за які кошти буде будуватися це житло. Зупинився він і ще на одній проблемі — відсутність нормативної бази на будівництво індивідуального односімейного житла.
— На превеликий жаль ми сьогодні перебуваємо поза правовим полем. На жаль державних норм, на будівництво індивідуального односімейного житла не існує. Час і порядок розробки цих норм не визначено , — зазначив Анатоль Маркович.
Віктор Михайлович Федорченко, член Будівельнї палати , генеральний директор ТОВ «Будівельної виробничо-комерційної компанії «Федорченко», м Суми зазначив, що сьогодні в державі, фактично, відсутні єдині правила ведення бізнесу і як приклад навів технічні умови на будівництво житлового будинку, в які вписуються як необхідні, так і просто надумані вимоги, що природно, тільки ускладнює процес реалізації проекту.
— Треба негайно вирішити питання з природними монополіями, такими, як: обленерго, облгаз, місцеві водоканали та інші структури, які ускладнюють питання зведення житла, — переконаний Віктор Михайлович.
Член президії Будівельної палати України, президент компанії «ГЕОС» Михайло Миколайович Голиця, зазначив, що вирішення проблем переселенців повинно починатися зі створення нормативної бази, яка буде відповідати на питання хто і в яких регіонах має право на отримання житла і на яких умови вони отримують це житло.
Зупинився він і на проблеми виділення землі під будівництво. Як відомо земля йде через аукціони, але це досить складний і тривалий процес і чиновники на місцях не особливо охоче займаються підготовкою документів для аукціонів.
— Сьогодні будівельні компанії не мають змоги будувати житло для переселенців. Ніхто нам землю не виділить, так як вільні земельні ділянки йдуть через аукціони. Щоб винести ділянку на аукціон треба підготувати документи. Тому треба визнати, поки Кабінет Міністрів України не прийме рішення про необхідність будівництва житла для переселенців, будівельні компанії не зможуть самостійно вирішити це питання.
Щоб почати роботу, необхідно Комітету підготувати звернення до Президента України в якому будуть конкретні пропозиції, зокрема: — просити Главу держави терміново дати доручення Кабінету Міністрів розробити проект Закону про забезпечення житла для переселенців; включити до складу робочої групи з підготовки цього Закону представників Будівельної палати України; розробити схему будівництва житла для переселенців. Будівельна палата готова сьогодні запропонувати проекти дешевого житла, — зазначив Михайло Миколайович.
Директор Інституту «Київпроект -5», член Будівельної палати Наталія Іванівна Родічкіна наголосила на актуальності питань винесених на обговорення Комітету. Тема дуже гостра, є команда, є фахівці, які здатні сприяти вирішенню цього непростого питання.
— Що стосується безпосередньо проектування, то Інститут готовий надати свої напрацювання щодо створення економного житла, — зазначила Наталія Іванівна.
Заступник головного інженера ДБК-4 Омельчук Василь Петрович відзначив важливість відновлення і розвитку індустріального методу будівництва при зведенні житла для переселенців.
Академік Академії Будівництва України, член Будівельної палати ,зав. проектним відділенням НДІБК К.П.Кафіев розповів про розроблені в Науково-дослідному інституті будівельних конструкцій «Технічних рішеннях індивідуальних житлових будинків на основі використання залізобетонних блок-кімнат»
Ці блок-кімнати вже більше 20 років виробляються експериментальним конструкторським бюро Інституту.
Комбінації з цих блоків дозволяє будувати індивідуальні та повторно-приємним будинку для тимчасового або постійного проживання.
Тобто, розроблений конструктив — основа, що дозволяє «скласти» будь-яку квартиру з будь-якої кількості кімнат. Терміни зведення — мінімальні: індивідуальний будинок, може бути зданий «під ключ» за 7-10 днів.
Власне, будівництво займає мінімум часу, більша частина йде на обробку, проведення та підключення інженерних мереж, електрики, облаштування утеплення, — сказав К.П.Кафіев
Член Комитету з питань розвитку проектів низько бюджетного житла для переселенців та учасників АТО, представник Спілки будівельних матеріалів Геннадій Петрович Прощенко зупинився на проблемі застосування сучасних матеріалів. Деякі з них, не можуть використовуватися, оскільки це не дозволяють робити нормативні документи.
Він також зазначив, що житло має бути не тільки доступним при зведенні, але і дешевим при експлуатації, а це багато в чому залежить від якості матеріалів, які застосовуються при будівництві.
Член Будівельної палати України , голова правління ПРАТ «Рівнебуд» Олександр Володимирович Люльчик переконаний, що необхідно спільно розробити пропозиції Будівельної палати і направити їх на адресу державних структур.
— Зрозуміло, що після нашого звернення повинна бути Постанова Кабінету Міністрів, в основі якого будуть наші пропозиції, — зазначив Олександр Володимирович.
У ході засідання Комітету були визначені основні причини, які перешкоджають будівництву, в тому числі і малобюджетного житла для переселенців та учасників АТО. До них відносяться
— відсутність законодавчої та нормативної бази;
— відсутність реальних джерел фінансування;
— відсутність швидкого і безперебійного механізму землевідведення під масове будівництво;
— небажання природних монополій сприяти вирішенню проблем при будівництві житлового фонду.
З огляду на це, було прийнято рішення розробити пропозиції державним структурам, які будуть спрямовані на спрощення вирішення житлових проблем вимушених переселенців.i будуть включати питання, за такими напрямами, як:
— перегляд постанов Національної комісії регулювання електроенергетики України, які стосуються нового будівництва;
— розробка схеми будівництва житла для переселенців.
— підготувка звернення до Президента України в якому будуть конкретні пропозиції, зокрема:
— просити Голову держави терміново дати доручення Кабінету Міністрів розробити проект Закону про забезпечення житла для переселенців;
— включити до складу робочої групи з підготовки цього Закону представників Будівельної палати України
Джерело:Будпалата
Довідка:
Будівельна палата України створена у листопаді 2005 року .
Об’єднує провідні підприємства будівельної галузі України.
Метою Будівельної палати є сприяння розвитку будівельної та пов’язаних з нею галузей народного господарства, їх інтеграції у світову економіку, формуванню сучасної промислової, фінансової, торговельної інфраструктур, створенню сприятливих умов для підприємницької діяльності в сфері будівництва, всебічному розвиткові будівельної індустрії, науково-технічних і торговельних зв’язків між будівельниками України та будівельниками інших країн.