Круглий стіл: «Зміни в будівельній нормативній базі та їх вплив на ринок нерухомості в Україні»

Круглий стіл: «Зміни в будівельній нормативній базі та їх вплив на ринок нерухомості в Україні»

6 серпня, об 11.00, у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (2 поверх) відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Зміни в будівельній нормативній базі та їх вплив на ринок нерухомості в Україні». Організатор — Журнал «АСТ» («Architecture Construction Technology»)

Запрошені: Ігор Соколов — директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону; Сергій Целовальник — директор Департаменту містобудування та архітектури — головний архітектор м. Києва; Олександр Сергієнко — начальник Управління дозвільних процедур Держархбудінспекції України; Олександр Ротов — віце-президент — голова Ради директорів КБУ, президент компанії «Герц»; Іван Салій — віце-президент КБУ, голова наглядової ради асоціації «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів»; Геннадій Фаренюк — директор Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій; Володимир Брунько — директор ТОВ «Інститут проектування»; Василь Пікулик — глава компанії «БілдГрупМенеджмент»; Анжела Штукатурова — юрист київського офісу Міжнародної юридичної фірми «Dentons».

Підсумкові матеріали:

В Україні лише 1 відсоток будівель споруджується за дозволами, решта — за декларативним принципом — Держархбудінспекція

За дозволами в Україні споруджується лише 1 відсоток будівель, решта — за декларативним принципом. Таких показників вдалося досягти завдяки запровадженню закону «Про регулювання містобудівної діяльності».
Про це повідомив начальник управління дозвільних процедур Держархбудінспекції (ДАБІ) України Олександр Сергієнко на засіданні «круглого столу» на тему: «Зміни в будівельній нормативній базі та їх вплив на ринок нерухомості в Україні» в Укрінформі, передає кореспондент агентства.
«За дозволами у класичному розумінні цього слова в Україні будується лише 1 відсоток об’єктів, 45 відсотків будується за повідомленнями — це індивідуальне житлове будівництво, 54 відсотки — за деклараціями», — сказав Сергієнко.
За його словами, Держархбудінспекція фактично контролює на рівні стандартної системи дозволів лише 1 відсоток об’єктів, решта — це набуття права на будівництво за декларативним принципом, при цьому, сказав він, «вся повнота прийняття рішення сьогодні надана забудовникові».

Дозволи залишилися лише для об’єктів технічно складних — 4-5 категорії складності , зазначив він.
Сергієнко наголосив, що в Україні індивідуальні житлові будинки будуються «за революційним підходом». За його словами, протягом 10 днів в органі місцевого самоврядування можна отримати будівельний паспорт і на цій підставі подати документ про початок будівельних робіт, який Держархбудінспекцією реєструється безумовно — з цього моменту можна будувати свій об’єкт.
«Держархбудінспекція контролює виключно питання дотримання замовником усіх необхідних етапів будівництва, а також додатково: технічний нагляд, проект будівництва, авторський нагляд, крім того забезпечуємо проблематику державних інвестицій, сейсмічних зон, рухомих грунтів», — додав він.
Він повідомив, що після прийняття закону «Про регулювання містобудівної діяльності» в 2011 році було видано майже 48 тис. дозволів на будівництво, у 2012 — 129,4 тис., на 2013 рік прогнозується 125 тис. дозволів.
Аналогічна динаміка, сказав далі представник ДАБІ, спостерігається і з введенням об’єктів в експлуатацію.
Водночас Сергієнко вказав на суттєве зростання позапланових перевірок об’єктів за заявами громадян. «Такі скарги надходять масово і позаплановий контроль співвідноситься з плановим як 10 до 1», — сказав Сергієнко. Він вказав, що перелік проблемних об’єктів у місті Києві великий, «частина об’єктів взагалі будується без декларативних процедур, там є приписи зупинити будівництво, є звернення до правоохоронних органів підтримати нас».
Довідково. За словами міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Темника, у 2913 році передбачається введення в експлуатацію близько 11 млн кв. метрів житла, що на 2% більше ніж у 2012 році, при цьому, якщо порівняти показники 6 місяців з планом року, то лише у 7 регіонах виконання склало більше половину від річного завдання. Це Дніпропетровська, Луганська, Донецька, Миколаївська, Рівненська, Вінницька області та Автономна Республіка Крим.

Відео з круглого столу:

Зміни в будівельній нормативній базі та їх вплив на ринок нерухомості в Україні

Джерело: Укрінформ

Деятельность связанная с ТААСС Об авторе ТААСС СМИ о ТААСС

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован.